Jauno augļu kociņu stādīšana Laucienes pamatskolas ābeļdārzā.

17. aprīlī 13.00 Laucienes pamatskolas ābeļdārzs tiks papildināts ar jauniem augļu kociņiem un ogulājiem. Šīs pavasarīgās norises idejas iniciatori ir entuziastu grupiņa, kuri, labās gribas vadīti, kopā ar vietējās kopienas ļaudīm un viesiem atjaunos skolas ābeļdārzu. Šajā pavasarī iecerētais projekts tiks īstenots tikai piecās vietās Latvijas novados, tostarp Kurzemē tas notiks Laucienē.

Šīs brīnišķīgās idejas un grupiņas pārstāvis Lūkass Mairis Marcinkevičs aicina ikvienu iesaistīties šī projekta īstenošanā, lai pēc sarežģītā Covid laika arī Laucienē radītu pozitīvu un vienojošu impulsu: vērtīgās nodarbēs iesaistīt dažādu paaudžu cilvēkus.

Pasākumā Laucienes pamatskolas ābeļdārzā kopīgi tiks stādīti saimniecības „Bētras’’ ziedotie augļu koku un ogulāju stādiņi.

Savukārt pasākuma laikā pašu izvēlēto šķirņu stādiņi tiks dāvināti arī Laucienes pamatskolas pirmsskolas grupām, PII „Bitīte’’ kolektīvam un Laucienes pagasta pārvaldei. Tie tiks stādīti viņiem piemērotā laikā un pašu izvēlētā  vietā, lai pēc gadiem bērnu koptās un lolotās ābelītes nestu ražu un gardie augļi varētu tikt baudīti jau pēc dažiem gadiem.

Neizpaliks arī svinīgas runas, pateicības un dažādi pārsteigumi gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem, gan pasākuma atbalstītājiem un sponsoriem. Ar priekšnesumiem klātesošos priecēs Laucienes pamatskolas skolēni,  PII „Bitīte’’ bērni un  dabas mīļotāju  kopas cilvēki.

Pēc labi paveiktā darba varēs baudīt arī gardu maltīti: kopīgiem spēkiem uz ugunskura vārīto zupu. Neizpaliks arī iespēja vienoties kopīgās dziesmās, rotaļās un dejās.

Arī Laucienes pamatskolas kolektīvs sirsnīgi aicina piebiedroties ābeļdārza atjaunošanā, tādējādi radot apziņu, ka visi kopā varam Latviju padarīt ne tikai zaļāku un ziedošāku, bet arī cilvēciski vienotāku.

Uz tikšanos Laucienes pamatskolā 17. aprīlī!